Πέμπτη 15 Αυγούστου 2013

ΑΕ Διμηνίου-ΑΕΚ 2-4 Φιλικό (VIDEO)

Η ΑΕΚ επικράτησε με σκορ 4-2 της ΑΕ Διμηνίου, στο πρώτο της φιλικό που διεξήχθη στο Πήλιο.
Η ΑΕΚ όπως παρατάχτηκε στο Πήλιο

Εξαιρετικός ο Δημήτρης Ανάκογλου, που πέτυχε το πρώτο γκολ και έδειξε πως με τη μπάλα στα πόδια του… δεν παίζεται, ενώ καλές εντυπώσεις άφησαν οι Ράμα και Μπρέσεβιτς. Ο πρώτος σκόραρε με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ ο Κροάτης επιθετικός αρχίσει να «εγκλιματίζεται» και πέτυχε το τέταρτο και τελευταίο τέρμα. Καλή εικόνα είχαν και οι Βούρας, Καραγκιολίδης, Βούρας, που μοιράστηκαν από 30’ κάτω από την εστία.

Πάνω από 800 οπαδοί των «κιτρινόμαυρων» βρέθηκαν στο πλευρό τους δημιουργώντας πανηγυρική ατμόσφαιρα, στην οποία στάθηκε και ο Τραϊανός Δέλλας μετά το παιχνίδι.

Η σύνθεση της ΑΕΚ:

Πρώτο ημίχρονο: Βούρας (Καραγκιολίδης), Τσούπρος (35’ Κέζος), Σταθάκης, Αργυρίου, Πεταυράκης, Ρόβας, Ανάκογλου, Κατσικάς, Γροντής, Παληαρούτας, Τσεβάς

Δεύτερο ημίχρονο: Καραγκιολίδης (60’ Ντούνης), Τσουκαλάς, Τσουμάγκας, Ντούμπερετ, Τζανετόπουλος, Γεωργέας, Κορδέρο, Δημγκιόκας, Ράμα (76' Καζβιρόπουλος), Μούργκα, Μπρεσεβιτς